زایمان ویبک

• این موضوع 1 پاسخ، 2 کاربر را دارد و آخرین بار در 1 سال، 1 ماه پیش بدست معلم ثانی به‌روزرسانی شده است.
نمایش 1 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      ام البنات

سلام و خسته نباشید خدمت آقای عباسی و تمامی اعضا، میخواستم مسأله ای رو مطرح کنم، تو کتاب« ایران جوان بمان» قسمت ضمیمه کتاب که گفت و گو با دکتر لباف بود ، در مورد زایمان طبیعی پس از سزارین « VBAC» ایشون نظرشون این بود که فعلا با توجه به شرایط موجود صلاح نمی‌دونند و سزارین تکراری هرچند تا بخواهید میشه انجام داد، میخواستم بگم که با توجه به اینکه ممکنه این قسمت از کتاب بروز رسانی نشده باشه، الان در تهران متخصصان زنان و زایمان زیادی هستند که زایمان ویبک« طبیعی پس از یک یا چند سزارین» رو انجام میدهند خصوصا ویبک۱« یعنی طبیعی پس از یکبار سزارین» که به کرررات و فراوان هست و ریسک بسیار بسیار پایینی داره ، و هم چنین تیم های مامایی که این زایمان رو انجام میدهند، لطفا نسبت به این قسمت از کتاب با متخصصان دیگر زنان که این زایمان رو فراوان انجام دادند و میدهند هم صحبت کنید و نظرشون رو الحاق کنید به کتاب، مثل دکتر مرضیه امیرآبادی، دکتر فرحناز ترکستانی، دکتر مرضیه شریفی، دکتر پریسا علیزاده، دکتر سمیرا حسن خانی، دکتر لیلا مصطفایی، ماما معصومه صابریان رنجبر، ماما زهرا طبی ممتاز، ماما نیلوفر قاسمی دستجردی.
        تعداد زیادی رو میشناسم که بعد از سزارین موفق به ویبک شدند و الحمدالله فرزندان بعدیشون رو طبیعی بدنیا آوردن و فرصت مجدد بارداری و زایمان رو همچنان در اختیار دارند،
        خودم هم موفق شدم پس از ۲ بار سزارین، زایمان سوم رو به صورتی طبیعی انجام بدم و موارد زیادی از دوستان رو میشناسم که بعد از ۲ بار سزارین و حتی پس از ۳ بار سزارین موفق به زایمان طبیعی شدند.

معلم ثانی

سلام و عرض ادب.
          بله بسیار به نکته دقیقی اشاره فرمودید…

نمایش 1 پاسخ رشته ها
      • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.

نذر فرهنگی

مبلغ مورد نظر را تعیین بفرمایید: